З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » Надання російській мові статусу другої державної може розколоти Україну

Надання російській мові статусу другої державної може розколоти Україну

фото Надання російській мові статусу другої державної може розколоти Україну
Надання російській мові статусу другої державної може розколоти Україну. Про це йдеться в доповіді ПАРЄ щодо дотримання Україною своїх зобов'язань, повідомляє LB.ua.

На думку Венеціанської комісії, законопроект про надання російській мові статусу другої державної не забезпечує збалансовані правові рамки для використання і захисту мов в Україні. Крім того, Венеціанська комісія звернула увагу на те, що на практиці цей закон стане кроком до офіційної двомовності, що суперечить Конституції України. Насправді, створюється враження, що законопроект покликаний захистити російську мову за рахунок інших мов в країні", - йдеться в доповіді.

Разом з тим доповідачі ПАРЄ говорять, що не побачили у влади прагнення прийняти цей закон, проте Партія регіонів критикує таку позицію.

"Влада підтвердила, що в нинішній редакції проект поки що не стоїть на порядку денному Верховної Ради. Крім того, нас запевнили в тому, що висновки Венеціанської комісії будуть повністю враховані у новій редакції закону, яка буде підготовлена в невизначений час у майбутньому", - повідомляється в доповіді.

Крім того, доповідачі пообіцяли тримати на контролі дане питання.

Нагадаємо, авторами законопроекту "Про мови в Україні" є три народні депутати - Олександр Єфремов (ПР), Петро Симоненко (КПУ) і Сергій Гриневецький (Блок Литвина).

Депутати пропонують гарантувати громадянам право отримання в країні освіти українською і російською мовами, а в межах території розповсюдження регіональних мов - на відповідній регіональній мові. Законопроект гарантує вільний розвиток російської мови та визнає україно-російську двомовність важливим надбанням українського народу.

Раніше верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллебек заявив, що він не може нічого сказати про порушення прав російськомовного населення в Україні. "У мене нема ані підстав, ані повноважень робити такого штибу висновки", - констатував він.

Концепцію мовної освіти в Україні Міносвіти (МОН) оприлюднило 27 грудня минулого року. Пропозиції і зауваження до документа приймалися до закінчення новорічних і різдвяних свят - 20 січня. Хоча пізніше з'явилася інформація, що міністерство провело обговорення Концепції мовної освіти в Україні заднім числом.

Зазначимо також, що представники громадських організацій вже зверталися до міністра освіти, науки, молоді і спорту Дмитра Табачника та висловили свою незгоду з Концепцією мовної освіти в Україні. Зокрема, вони відзначали, що положення розробленого міністерством документа в майбутньому збільшать наявний поділ у суспільстві за мовною ознакою і посилять напруження між носіями різних мов.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:626| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): Україна, статус, друга державна, Надання, ПАРЄ, російська мова, розкол
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.