З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Набув чинності ухвалений Верховною Радою і підписаний президентом України в п'ятницю Податковий кодекс.
У суботу документ опубліковано в офіційному друкованому виданні Верховної Ради газеті "Голос України". Повний текст ухваленого кодексу розміщується на 55 сторінках газети, сообщает "Интерфакс-Украина".
Разом із Податковим кодексом був опублікований і таким чином набув чинності і закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ухваленням Податкового кодексу України", також підписаний главою держави в п'ятницю. Текст закону займає три сторінки в офіційному парламентському виданні.
Як повідомлялося, Ухвалений Податковий кодекс вперше зібрав в одному документі всі норми, що регулюють оподаткування в країні, хоча опозиція критикувала уряд за відмову внесення до кодексу закону про податкову службу.
За словами прем'єр-міністра України Миколи Азарова, передбачене в Податковій кодексі зниження ставок основних податків зробить податковий режим одним найпривабливіших у Європі. Зокрема, ставку податку на прибуток, що на сьогодні становить 25%, буде знижено в 2011 році до 23%, у 2012 році - до 21%, у 2013 році - до 19% і з 2014 року - до 16%. Крім того, податок на додану вартість з 2014 року також буде зменшено до 17% з нинішніх 20%. У частині оподаткування фізичних доходів нинішню єдину ставку 15% перетворено на малопрогресивну шкалу за рахунок додаткової ставки 17% для доходів, що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої відповідно до закону на 1 січня звітного податкового року (наразі мінімальна зарплата становить 922 грн на місяць).
Відповідно до Податкового кодексу, з 2015 року запроваджується оподаткування доходів за депозитами за ставкою 5%, але одночасно вже з 2011 року ставку оподаткування дивідендів буде знижено з 15% до 5%. Документ вперше в Україні вводить податок на нерухомість, однак звільняє від нього тих, у кого площа житлової нерухомості не перевищує 120 кв.м при проживанні в квартирі і 250 кв.м - в будинку.
Найбільші суперечки, які призвели до протестів на майдані, викликали розділи Податкового кодексу про адміністрування податків і посилення режиму спрощеної систем оподаткування.
У результати президент застосував право вето, і за його пропозицією найодіозніші норми в частині адміністрування (наприклад, порушення презумпції невинуватості платника податків або лазівки для затягування адміністративного арешту майна) були виключені з Податкового закону разом з усім розділом про "спрощенців". Утім, повної перемоги "спрощенцям" домогтися не вдалося: згідно з новим податковим кодексом підприємствам заборонено зараховувати на валові витрати купівлю у "спрощенців" товарів і послуг, а це означає, що тепер їх обкладатимуть податком на прибуток.
За пропозицією президента, в остаточний текст також увійшла норма, яка надає дозвіл зараховувати на валові витрати оплату консалтингу, маркетингу, реклами від нерезидентів, якщо вони не перевищують 4% виторгу.