З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Культура » На Львівщині згоріла дерев'яна церква XVII століття
На Львівщині згоріла дерев'яна церква XVII століття
Вночі проти 25 квітня у с. Переволочна Буського району Львівської області згоріла дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) з дзвіницею, датована XVII ст., пам’ятка архітектури національного значення. Про це повідомили УНІАН у Релігійно-інформаційній службі України.
За інформацією Львівської облдержадміністрації, на місці події працює слідча група Головного управління МНС у Львівській області та Управління охорони історичної та культурної спадщини ОДА.
Церкву було перенесено до с. Переволочна із с. Ярославця у 1754 році. Богослужіння у ній відбувалися до 1960 року, коли її було перетворено на краєзнавчий музей. У 1988 року церкву відкрили для богослужінь.
На сьогодні в області на обліку - близько 600 дерев’яних церков і дзвіниць.
Зазначимо, що на території Львівщини налічується майже 800 дерев’яних церков XVI-XX ст. Як повідомлялося раніше, станом на 2009 рік, починаючи з 1991 року, на Львівщині згоріло 20 пам’яток дерев’яної сакральної архітектури.
Зокрема 19 квітня 2009 року в селі Вугільна Стрийського району Львівської області виникла пожежа в дерев'яній церкві Святого Василія Великого (побудована 1781 року), яка належить УГКЦ і є архітектурною пам'яткою місцевого значення. Вогнем було знищено будівлю храму і його майно.
За рік до цього на Львівщині згоріли щонайменше три церкви, всі - пам'ятки архітектури. У селі Поселяни згорів дерев'яний храм Української греко-католицької церкви, побудованої в 1835 році. Також згоріла дерев'яна церква Успіння Пресвятої Борородиці (побудована 1673 року) в селі Клицько. Повідомлялось і про пожежу в місті Яворові, де згоріла церква УГКЦ, побудована 1670 року.
Водночас нагадаємо, що декілька українських дерев'яних церков Західної України планують долучити до списку світової спадщини ЮНЕСКО.