З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Міністерство Освіти зробило контрольний постріл для школярів
Учнів п’ятих — восьмих класів за два місяці до кінця навчального року знову приголомшили ще однією новиною — з 10 по 20 травня вони писатимуть підсумкові контрольні роботи. Міністерство освіти і науки, молоді і спорту визначило чотири предмети, з яких відбуватиметься атестація: українська мова (у школах з російською мовою викладання — російська), математика, історія України, іноземна мова. Також МОН надіслало методичні рекомендації про особливості їх проведення та визначило перелік предметних посібників з варіантами контрольних завдань.
Вчителі б’ють на сполох, адже переконані, що ці контрольні легко можна прирівняти до екзаменів. Діти й батьки також хвилюються, адже не були готові до «екзаменів», — саме так почали називати таку перевірку знань школярів. «Вчителі стривожені, адже це фактично екзамени. За радянських часів екзамени для п’ятих—восьмих класів проходили в червні, вже після закінчення навчального року, і був час для повторення тем. Тепер ці контрольні будемо проводити з 10 по 20 травня, коли ще не весь матеріал вичитано», — наголосила заступник директора з навчально-виховної роботи ЗШ №25 Антоніна Гонтар.
У головному управлінні освіти і науки ОДА заспокоюють і наголошують, що це звичайні підсумкові контрольні роботи, спрямовані на вивчення рівня знань у школах та моніторинг пройденого учнями матеріалу протягом року. Тому результати підсумкових робіт направлятимуть до Міністерства освіти і науки, де їх систематизують та врахують при розробці нового державного стандарту базової загальної середньої освіти. «Це підсумкові контрольні роботи, якими перевіряють засвоєння навчального матеріалу учнями. І з цього не треба робити жодних проблем. Екзаменів у цих класах не буде, ці діти матимуть навчальну практику згідно з планом», — наголосила начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк.
Насправді проблема полягає не в дефініціях, а в іншому — досі немає контрольних збірників. Коли вони будуть — невідомо. Також невідомо, за якими книжками дітям готуватися до цих контрольних міністерського рівня. Крім того, обсяг контрольних завдань доволі об’ємний. Вчителі стверджують, що 45 хвилин для них замало. і навіть — відведених 90 хвилин на іноземну мову, адже за цей час передбачено усний та письмовий етапи. «Шкільну контрольну роботу, як правило, поділено лише на два варіанти. В цих контрольних роботах їх є аж 15. Практично кожна дитина буде мати свій варіант. В принципі, це дуже добре для контролю знань, але, мені здається, що психологічно діти ще не готові до таких стресів», — наголосила А. Гонтар.
Контрольні роботи є справжнім випробуванням насамперед для дисциплінованих учнів, які переживають за свою успішність, адже семестрову оцінку виставлятимуть з огляду на результати цих контрольних.