Київська влада відкриває у столиці магазини, де можна купити гречану крупу та борошно за доступною ціною. За рішенням КМДА, у кожному з десяти районів має бути по два магазини і два ринки, де продається гречка по 18,99 грн і борошно по 3-4,5 грн, пише газета "Сегодня".
Крупи, нагадаємо, в супермаркетах зараз практично немає, а вартість борошна коливається від шести до восьми гривень. Список з двадцяти таких магазинів ще складається в РДА. В управлінні з торгівлі КМДА стверджують, що список можна буде побачити не раніше, ніж у понеділок.
У Подільському районі магазини з гречкою та борошном за доступною ціною розташовані за такими адресами: магазин "Куренівка" на вулиці Фрунзе, 122/1, і магазин на Юрківській, 8/13. А в Солом'янському районі - гастроном "Шереметьєвський" по Повітрофлотському пр., 43.
Є гречка і на столичних ринках: Нивки, Лівобережний, Дарницький, Печерський, Виноградар, Дніпро, Деміївський, Райдужний, Юність, Вирлиця, Солом'янський, Оболонський, Троєщина, Лісовий, Житній, Володимирський, Лук'янівка.
Найдешевше гречку можна купити на ярмарках, які відбуваються по черзі в кожному районі Києва.
Як повідомлялося, Київська міськдержадміністрація (КМДА) обіцяє відкрити перші магазини, в яких реалізовуватимуться продовольчі товари від виробників, вже в першому кварталі поточного року. "У першому кварталі ми такі перші об'єкти відкриємо", - сказав голова КМДА Олександр Попов.
За його словами, КМДА вже провела роботу з головами низки облдержадміністрацій щодо реалізації таких проектів, зокрема, вже визначено партнерів з Київської, Полтавської, Вінницької і Херсонської областей.
При цьому він підкреслив, що київська влада має намір звільнити таких товаровиробників від податкових і інших зобов'язань, які належать до повноважень міської влади.
За його словами, в Києві буде реалізовано пілотний проект на Житньому ринку. "Я зустрівся з ініціативною групою і поставив завдання знизити ціни", - повідомив Попов.
Такого зниження, на його думку, можна буде досягти, зокрема, "усунувши тіньові потоки без додаткового навантаження".
Таким чином київська влада має намір забезпечити конкуренцію товаровиробників продтоварів з великими торговельними мережами, що дозволить зменшити ціни на продовольство в столиці на 15-20%.