З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » Куди продавалася Українська зброя в США знали давно

Куди продавалася Українська зброя в США знали давно

фото Куди продавалася Українська зброя в США знали давно
Майже за рік до розмови з українською стороною американські дипломати встановили, що Кенія, якій Україна продавала зброю, перепродувала її Південному Судану. Про це йдеться в депеші від американського посла у Кенії Майкла Раннебергера до Держдепартаменту від 10 лютого 2008 року, яку наводить Wikileaks, передає "Українська правда".

"Захоплення судна "Фаїна" та підтвердження українського уряду, що на борту перевозяться 33 танки Т-72 порушило питання про кінцеве місце призначення вантажу", - йдеться в документі.

В депеші наводяться слова речника Програми допомоги морякам Східної Африки Ендрю Мвангури, за словами якого кінцевою точкою вантажу був Південний Судан. У депеші додається, що розвідка підтверджує його слова. Мвангуру кенійська влада попередила, щоб він припинив говорити, а після цього в жовтні його арештували.

"В останній рік (2007-2008) міністерство оборони Кенії дійсно відігравало важливо роль, допомагаючи уряду Південного Судану отримувати зброю від українського уряду. Коли вантаж знімається з корабля в Момбасі, він транспортується залізницею в Уганду, а далі в Південний Судан", - йдеться в депеші.

"Військові висловлювали невдоволення цією угодою, та дали зрозуміти, що накази йдуть згори (від президента Кенії Мваї Кібакі)", - додає посол в своїй доповіді.

Водночас у документі зазначається, що уряд Кенії заявляв, що кінцеве місце призначення – це військові сили Кенії.

Нагадаємо, США вважають Південний Судан терористичною країною та висловлювали обурення тим, що український уряд продає цій державі зброю. Водночас Україна завжди відкидала будь-які звинувачення у тому, що вона продає танки Південному Судану.

Україна не може відповідати за рішення Кенії, вважає екс-голова "Укрспецекспорту"

Екс-голова "Укрспецекспорту" Сергій Бондарчук підтверджує, що бесіда з представником Держдепартаменту США про експорт зброї восени 2009 року була. "На ній також був присутній представник СБУ", - сказав газеті "КоммерсантЪ-Украина" Бондарчук, який очолював "Укрспецекспорт" із березня 2005 року до червня 2010 року.

"У лютому 2010 року відбулися повторні переговори в тому ж форматі", - додав він, коментуючи публікацію в Wikileaks про це.

"Ми просили США офіційно передати нам ці знімки (танків Т-72, зроблених із супутника, нібито вивантажених у Південному Судані), щоб ми могли вивчити їх, накласти їх на карту. Потрібно розібратися, чи дійсно там знято Судан і чи наша продукція фігурує на фотографіях. Американці відмовилися проводити бюрократичну процедуру передачі документів", - сказав Бондарчук.

Він не береться повністю відкидати можливість реекспорту української зброї до Судану. "Ми переконалися, що танки були прийняті на озброєння кенійської армії. Але ми не можемо відповідати за дії іншої країни, навіть якщо Кенія теоретично захотіла порушити якісь міжнародні конвенції й кудись переправити товар", - заявив він.

Водночас Бондарчук сумнівається, що реекспорт українського озброєння справді відбувся: "Якби була поставка танків до Судану, то ця техніка вже десь працювала б і ми б почули про бойові дії в Судані за участю кількох десятків танків", - упевнений він.

За минулий рік Вашингтон не ініціював міжнародних санкцій ні щодо України, ні щодо Кенії, що може свідчити про невпевненість США в тому, що порушення ембарго на продаж зброї Південному Судану справді мало місце.

Як повідомлялося, сайт Wikileaks опублікував звіт про підсумки переговорів заступника першого помічника держсекретаря США з питань міжнародної безпеки Вана Діпена з заступником гендиректора компанії "Укрспецекспорт" Валерієм Лисенком і директором департаменту контролю за озброєнням і військово-технічною співпрацею МЗС Олександром Никоненком (звіт відіслано до Вашингтона 9 листопада 2009 року).

Основною темою зустрічі стало обговорення постачань Україною зброї в держави, щодо яких діє ембарго ООН чи США. Ван Діпен звинуватив Київ у поставці партії озброєння, зокрема танків Т-72, до Південного Судану. На думку американської сторони, для уникнення ембарго ООН Україна провела угоду за посередництвом уряду Кенії. Йдеться про партію зброї, яка перебувала на борту судна Faina, яке було захоплено піратами у вересні 2008 року й пробуло в полоні 4,5 місяця.

Ван Діпен показав українській стороні копію контракту, у якому фігурує уряд Південного Судану, а також декілька зроблених із супутника знімків танків Т-72, на яких зафіксовано знаходження бронетехніки у відстійниках на залізничній станції у Кенії, і більш пізні, де танки вже вивантажено у Південному Судані.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:555| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.