З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Логін:
Пароль:
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Економіка » Кредит на 200 млн дол для реалізації проекту енергозаощадження Україні надав Світовий банк

Кредит на 200 млн дол для реалізації проекту енергозаощадження Україні надав Світовий банк

фото Кредит на 200 млн дол для реалізації проекту енергозаощадження Україні надав Світовий банк

Рада директорів Світового банку (СБ) ухвалила позику на 200 млн дол для реалізації проекту енергозаощадження в Україні. "Проект покликаний допомогти Україні досягти амбітних цілей зниження енергомісткості (енергоінтенсивності) на 20% до 2015 року і на 50% до 2030 року. Він також сприятиме зменшенню залежності України від газу, що імпортується, отже, пом'якшенню ризиків, пов'язаних з безпекою енергопостачання", - повідомляється на веб-сайті банку.

Кошти позики буде спрямовано на фінансування заходів енергозбереження в промислових, муніципальних, а також в енергосервісних компаніях.

При цьому, згідно з повідомленням, реалізація проекту допоможе скоротити викиди CO2 щонайменше на 1 млн тонн щороку і, як очікується, сприятиме створенню робочих місць.

Позику буде надано через фінансового посередника - державний "Укрексімбанк" (Київ): ця кредитно-фінансова установа кредитуватиме безпосередньо промислові і муніципальні проекти ефективного використання енергії. Крім того, "Укрексімбанк" здійснюватиме перекредитування банків-учасників з метою створення фінансового ринку для проектів ефективного використання енергії.

Планується реалізація шести категорій інвестиційних субпроектів. Очікується модернізація неефективного і застарілого устаткування, впровадження технологій з високим ступенем енергозбереження для нових виробничих потужностей, використання відпрацьованого газу і теплової енергії в промислових технологіях, удосконалення промислових систем, зменшення втрат енергії на підприємствах муніципального сектора, а також зменшення втрат енергії в будинках.

Україна приєдналася до СБ в 1992 році. За період співпраці сума зобов'язань СБ щодо України в цілому досягла рівня 7,0 млрд дол в рамках 38 операцій.

Як відомо, Світовий банк має намір працювати в Україні з неурядовими організаціями в енергетичному секторі. Про це заявив директор Світового банку в Україні, Бєларусі, Молдові Мартін Райзер.

"До речі, це стосується і співпраці в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI). Головне завдання EITI - це створення зв'язків між громадянським суспільством, енергетичними компаніями і урядом. Тому, звичайно ж, ми вітаємо таку співпрацю", - підкреслив він.

За словами Райзера, взаємовідносини СБ з Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) в даний момент дуже вузько орієнтовані на розробку стратегії енергозаощадження. "І ми дійшли висновку, що іншим країнам вдалося досягти значного прогресу після того, як таку довгострокову стратегію було розроблено", - додав він.

Категорія:Економіка| Перегляд:699| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): надав, кредит, проект, Україна, енергозаощадження, 200 млн дол, реалізація, Світовий банк
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.