З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини світ » Комп'ютерна програма пише новини краще, ніж люди запевняють Американські науковці
Комп'ютерна програма пише новини краще, ніж люди запевняють Американські науковці
Комп'ютерна програма Narrative Science написала спортивну новину краще, ніж співробітник новинної редакції, заявили її розробники.
Narrative Science обробляє введені в неї дані (у тому числі цифри) і створює новинну статтю на основі цього.
Перевага редакторської програми над людиною була встановлена на прикладі написання нотатки про бейсбольний матч між Університетом Вірджинії і Університетом Джорджа Вашингтона, повідомляє "Lenta.ru".
Перемогу у матчі отримала команда Університету Вірджинії, притому це була не якась гра, а "ідеальна гра" - у бейсболі це означає, що пітчер знаходився на полі як мінімум дев'ять інінгів (період часу, коли одна команда або гравець відбивають м'яч), не зробивши помилок, внаслідок чого жоден з противників не зміг добігти до бази. По суті, у такому матчі гравці однієї з команд взагалі жодного разу не б'ють по м'ячу.
Подібне у Національній асоціації студентського спорту сталося вперше з 2002 року, так що спортивні журналісти очікували, що цей факт потрапить у заголовки. Проте у статті, опублікованій на сайті Університету Джорджа Вашингтона, про цей факт згадувалося лише у передостанньому абзаці.
Тоді творці Narrative Science вирішили встановити, чи зможе їхня програма написати цю новину краще. Вони ввели у програму необхідні дані, і найважливіша інформація виявилася в заголовку і у перших рядках новини. Тобто, програма зробила так, як зробив би хороший журналіст. Автори програми переконані у тому, що Narrative Science здатна на більше.
Тим часом, у лютому японські науковці розповіли про свої плани відправити на Міжнародну космічну станцію людиноподібного робота, який з орбіти вестиме блог у Twitter. А ось сторінка в соціальній мережі Twitter допомогла бездомному жителю Нью-Йорка розшукати доньку, яку він не бачив 11 років.