З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » Коаліція хоче ухвалити Податковий кодекс на поточній сесії ВР. Опозиція проти

Коаліція хоче ухвалити Податковий кодекс на поточній сесії ВР. Опозиція проти

фото Коаліція хоче ухвалити Податковий кодекс на поточній сесії ВР. Опозиція проти
Верховна Рада внесла до порядку денного сесії урядовий проект Податкового кодексу. За це проголосувало 239 депутатів. Віце-спікер Адам Мартинюк попросив голову комітету ВР з питань податкової і митної політики Сергія Терьохіна (БЮТ) почати вже в четвер, 17 червня, працювати з кодексом. Однак Терьохін відмовився, заявивши, що в суб'єктів законодавчої ініціативи є 14 днів, щоб подати свої альтернативні проекти, передає "Українська правда".

"Після включення проекту, незаконного, до речі, повинно пройти мінімум 14 днів, щоб інші суб'єкти законодавчої ініціативи могли подати альтернативні проекти. Тому не буде збиратися комітет мінімум 14 днів", - заявив Терьохін, порадивши Мартинюку читати регламент.

"Я буду читати регламент, і ситуація закінчиться тим, що ми внесемо зміни в календарний план, продовжимо сесію, і я вам гарантую, що до закінчення цієї сесії податковий кодекс буде ухвалено", - заявив віце-спікер.

Слід зазначити, що представники коаліції хочуть ухвалити Податковий кодекс на поточній сесії парламенту, оскільки це дозволить Кабміну подавати в Раду проект бюджету-2011 (на наступній сесії) вже на основі нового податкового законодавства. Поточна сесія ВР закінчується 9 липня.

15 червня Верховна Рада України не підтримала в першому читанні проект Податкового кодексу України, внесений групою народних депутатів від опозиції на чолі з Миколою Катеринчуком (фракція "Наша Україна - Народна самооборона"). За підтримку законопроекту проголосували тільки 164 (при необхідних 226) з 424 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Не голосували у повному складі фракції Партії регіонів і КПУ, а з Блоку Литвина проголосував лише один народний депутат.

Цього ж дня уряд України вніс до Верховної Ради свій проект Податкового кодексу, що припускає, крім загальної структуризації податкового законодавства, зниження податків на прибуток і, тимчасово, додану вартість, але одночасне запровадження податку на нерухомість, реформування спрощеної системи оподаткування і розширення повноважень податкових органів. Документ містить близько 400 сторінок 12 кеглем.

Хоча представники опозиції у вівторок застерігали коаліцію від поспішного розгляду Податкового кодексу, передбачається, що Верховна Рада може ухвалити його в першому читанні вже 17 червня, а в цілому - до кінця поточної сесії, щоб він набув чинності з нового бюджетного року.

Проект, зокрема, передбачає зниження ставки податку на прибуток з 25% до 20% в 2011 році з подальшим її зменшенням до 19% в 2012 році, 18% - в 2013 році і 17% - в 2014 році.

Крім того, передбачається надання спеціальних інвестиційних пільг, зокрема, у вигляді інвестиційно-інноваційного податкового кредиту, пільги на інвестування об'єктів інфраструктури, що передаються в державну або комунальну власність. Також закладені пільги з енергозбереження в розмірі до 50-80%.

У частині ПДВ передбачається зниження ставки до 19% в 2012 році, до 18% - в 2013 році і до 17% - в 2014 році, хоча основна ставка податку залишена на рівні 20%.

Водночас передбачена можливість встановлення додаткових ставок обласними і місцевими радами - відповідно до 2% і 3%.

Передбачається також, що платникам, що мають інвестиційні витрати на придбання основних засобів і сезонний характер виробництва, терміни відшкодування ПДВ будуть скорочені до двох звітніх періодів, тоді як для інших операцій - збільшені до 12 звітних періодів.

У частині податку на доходи громадян на додаток до нинішньої 15% ставки запроваджується ставка 17% для доходів, що перевищують 50 мінімальних заробітних плат, а також оподаткування за ставкою 15% частин суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання.

У розділі про податок на власників транспортних засобів закладена щорічна індексація ставок податку на рівень інфляції, запровадження додаткової диференціації ставок податку для легкових автомобілів з об'ємом двигуна понад 3500 куб см і включення в об'єкти оподаткування літаків і вертольотів.

Проект податкового кодексу також передбачає запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (з 1 січня 2012 - на житлову нерухомість площею понад 300 кв м, з 1 січня 2014 - на нежитлову нерухомість).

Для фізичних осіб ставку податку запропоновано встановити за кожен квадратний метр загальної площі нерухомості у розмірі 2% від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року (або близько 18,5 грн на початок 2011 року). З юридичних осіб податок, у разі ухвалення цієї редакції кодексу, стягуватиметься за ставкою 0,5% балансової вартості нерухомості.

У частині спрощеної системи оподаткування передбачено запровадження нульової ставки єдиного податку до кінця 2015 року для малого бізнесу: для фізичних осіб, що здійснюють господарську діяльність виключно з наданням побутових послуг, з обсягом річного доходу до 300 тис грн, і юридичних осіб з обсягом річного доходу до 100 тис грн.

Згідно з проектом, залишатися на спрощеній системі зможуть фізособи-підприємці з річним доходом до 500 тис грн і юрособи з річним доходом до 2 млн грн, при цьому перші обкладатимуться фіксованим податком від 20 до 200 грн в місяць, другі - за ставкою 6%. У разі перевищення річного обсягу доходу він обкладатиметься за ставкою 15% для фізосіб і 12% - для юросіб.

Водночас істотно скорочується кількість видів діяльності, де може застосовуватися спрощена система, і запроваджується загальний порядок сплати внесків до Пенсійного фонду.

У частині адміністрування податків пропонується скоротити терміни процедури оскарження рішень контролюючих органів шляхом запровадження дворівневої системи оскарження замість трирівневої. Передбачено також розширення прав податкових органів при здійсненні податкового контролю, зокрема право на обстеження житла, якщо в реєстраційних документах воно вказане як місцезнаходження платника податків або використовується таким платником для отримання доходів. Крім того пропонується дозволити податківцям опечатувати приміщення і технічні пристрої, використовувані для зберігання основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, у разі відмови платника від проведення їх інвентаризації.

Проект також передбачає збільшення термінів проведення планових і позапланових виїзних документальних перевірок до 30 робочих днів (для малого бізнесу - до 20 днів), а також термінів їх продовження до 60 робочих днів (для малого бізнесу - до 10 робочих днів), хоча напередодні президент вніс до парламенту законопроект про скорочення термінів перевірок.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України на засіданні 9 червня ухвалив новий проект Податкового кодексу, повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко. За його словами, документ є однією зі складових програми реформ президента Віктора Януковича і передбачає внесення змін до основних бюджетотвірних податків і зборів.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:670| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.