З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » Хворобу Альцгеймера можна діагностувати за ранньою втратою нюху

Хворобу Альцгеймера можна діагностувати за ранньою втратою нюху

фото Хворобу Альцгеймера можна діагностувати за ранньою втратою нюху
Американські біологи з'ясували, що хвороба Альцгеймера ослаблює людський нюх ще до того, як її основний патоген - білкові бляшки бета-амілоїду - починає накопичуватися всередині нервових клітин мозку, що може допомогти в ранній діагностиці захворювання. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Journal of Neuroscience, передає РИА "Новости".

Леонардо Беллушіо з Національного інституту неврологічних порушень та інсультів в місті Бетесда (США) і його колеги дійшли такого висновку, простеживши за розвитком хвороби Альцгеймера у мишей, у геном котрих був вбудований дефектний людський ген, пов'язаний з цим захворюванням.

Такий його варіант зустрічається у пацієнтів з так званою ранньою, що передається генетичним шляхом, формою хвороби.

Згідно з популярною серед медиків гіпотезою, хвороба Альцгеймера викликається накопиченням патогенної речовини - білка бета-амілоїду - всередині нейронів. Цей пептид утворюється з "обрізків" білка APP, який бере участь в процесах лагодження пошкоджених нейронів і формуванні тривалих зв'язків між ними. Порушення в переробці "старих" молекул цього білка призводять до появи бляшок бета-амілоїду і знищення нервових клітин.

Беллушіо і його колеги встановили, що через три тижні після народження миші з людським геном APP втратили вчетверо більше клітин центру нюху порівняно зі своїми "дикими" родичами. При цьому загинули не всі клітини, а тільки деякі з них, в рештках яких спостерігалася висока концентрація білка APP.

Отже, причиною смерті цих нейронів стали якісь внутрішні процеси, а не зовнішні, як це було б у разі появи амілоїдних бляшок. Науковці вважають, що нервові клітини загинули через дефекти в молекулах білка APP, які розташовувалися на стінці цих нейронів.

Ця гіпотеза підтверджується тим, що нюхові нейрони перестали гинути після "виключення" аномального гену за допомогою ретровірусу. Біологи вважають, що блокування білка APP допоможе захистити й інші види нейронів.

"Труднощі з розпізнаванням і розрізненням запахів є одним з перших симптомів хвороби Альцгеймера. Ці ознаки можуть бути використані медиками для ранньої діагностики цього захворювання", - підсумовує Беллушіо, чиї слова наводить прес-служба Товариства нейрофізіологів.

Нагадаємо, в грудні минулого року американські науковці з Техаського університету шляхом тривалих експериментів і досліджень домоглися відновлення пам'яті і слуху у мишей, які страждають на хворобу Альцгеймера. А у 2009-му британські науковці повідомили про виявлення трьох нових генів в організмі людей, активація яких в 20% випадків призводить до виникнення хвороби Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера - одне з найтяжчих захворювань, що починаються в похилому віці. Хвороба Альцгеймера характеризується поступовим і дедалі сильнішим погіршенням пам'яті і інших інтелектуальних функцій. В основі захворювання лежить комплекс порушень в головному мозку, що призводять до прогресуючої загибелі нервових клітин. За відсутності лікування хвороба неухильно прогресує і призводить до руйнування всіх психічних функцій.

Хвороба Альцгеймера розвивається поступово. Першим проявом захворювання є порушення пам'яті та уваги. Як правило, вже на ранніх стадіях хвороби погіршується орієнтування в часі. В інших випадках хвороба починається зі змін характеру літньої людини. Вона стає брутальною, егоїстичною, апатичною, стираються властиві їй раніше особистісні риси. Нарешті, першими проявами хвороби Альцгеймера можуть бути марення або галюцинації, а також затяжні депресії.

На ранній стадії хвороби Альцгеймера пацієнти рідко потрапляють до лікаря, надто якщо відсутні психічні порушення. Як правило, родичі хворого розглядають порушення пам'яті і зміни характеру як прояви природного старіння. Тимчасом лікування, розпочате на ранній стадії хвороби Альцгеймера, найбільш ефективне.
Категорія:Новини Україна| Перегляд:698| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): нюх, втрата нюху, діагноз, Хвороба Альцгеймера, альцгеймер
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.