З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини Україна » Керч-Єнікальський канал перейде у спільне управління з Росією, припускає колишній дипломат
Керч-Єнікальський канал перейде у спільне управління з Росією, припускає колишній дипломат
Екс-заступник глави МЗС України Валерій Чалий вважає, що у результаті переговорів з РФ щодо делімітації українського кордону Київ передасть Керч-Єнікальський канал у спільне управління з Росією, передає ЛігаБізнесІнформ.
"Я точно знаю, що в переговорному процесі Росія ставила питання демаркації в залежність від вирішення питання делімітації морських кордонів. Ми свою переговорну позицію змінили. Отримавши демаркацію, ми пішли на поступки Росії. Цей документ ще не оформлений, але політично це вже зроблено", - підкреслив він.
"Що це означає? Зараз опозиція критикує питання здачі Тузли, але Тузлу ніхто не буде віддавати. Кордон пройде, я думаю, по адміністративному кордону Радянського Союзу. Тому що якщо влада зробить другий крок, це буде здача території, суверенітету. Зроблено буде наступне: просто Керч-Єнікальський канал передадуть у спільне управління разом з Росією. Від цього керченський порт і лоцманська асоціація втратять мільйони доларів", - резюмував Чалий.
Раніше президент Віктор Янукович заявив, що при проведенні процесу делімітації кожна з держав буде захищати свої інтереси. Янукович визнав, що переговори з цього питання будуть справді дуже складними. "Але їх потрібно проводити", - сказав він.
17 травня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко і міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров підписали угоду про демаркацію українсько-російського сухопутного державного кордону. Проте Київ та Москва не змогли домовитися про делімітацію морського кордону.
Згодом Грищенко заявив, що домовленість про демаркацію сухопутного кордону з Росією не призведе до втрати Україною контролю над Керченською протокою та українською акваторією Азовського моря.
Україна і Росія впродовж кількох років провели десятки раундів "морських" переговорів. Після підписання домовленостей 17 травня деякі експерти і представники опозиції почали заявляти про можливу втрату Україною частини території в регіоні Керченської протоки, оскільки домовленість про демаркацію сухопутного кордону з Росією змусить Україну поступитися в суперечці про морський кордон.