З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини світ » Каддафі закликав Обаму припинити несправедливу війну

Каддафі закликав Обаму припинити несправедливу війну

фото Каддафі закликав Обаму припинити несправедливу війну
Лівійський лідер Муаммар Каддафі в надісланому президентові США Бараку Обамі листі закликав зупинити військову операцію проти Лівії, повідомили представники американської адміністрації.

За словами Каддафі, Захід веде "несправедливу війну проти маленького народу країни, що розвивається", і ця війна завдала "більше моральної шкоди, ніж фізичної", передає РИА "Новости".

- Клінтон: "Каддафі знає, що йому потрібно зробити, він повинен піти"
- ВПС Великобританії обстріляли найбільше нафтове родовище в Лівії

"Демократичне суспільство не може бути побудовано ракетами і літаками", - наголошується в листі. Лідер Джамахірії знову назвав опозиціонерів, які воюють з ним, прихильниками "Аль-Каїди".

При цьому Каддафі в листі звертається до Обами "мій сину" і висловлює надію на його переобрання в 2012 році. США вважають, що лист справді написав Каддафі, зазначив представник адміністрації.

Клінтон: "Каддафі знає, що йому потрібно зробити, він повинен піти"

Лівійський лідер Муаммар Каддафі чудово знає, що йому потрібно зробити, він повинен піти. Про це заявила 7 квітня журналістам держсекретар США Хілларі Клінтон, передає ИТАР-ТАСС.

"Я думаю, Каддафі знає, що він повинен зробити, - сказала голова американської дипломатії. - Вогонь має бути припинено, сили Каддафі треба вивести з міст, які вони захопили силою... Слід ухвалити рішення про те, щоб він відмовився від влади і покинув Лівію".

Свою думку Клінтон висловила, відповідаючи на запитання про особисте послання Каддафі президентові США Обамі, в якому лівійський лідер закликав припинити військову операцію в Джамахарії.

ВПС Великобританії обстріляли найбільше нафтове родовище в Лівії

Військово-повітряні сили Великобританії завдали удару по нафтовому полю Сарір у Лівії, яке є найбільшим лівійським нафтовим родовищем. Загинули троє військових, що охороняли його, повідомив заступник міністра закордонних справ Лівії Халед Кім. Кілька людей поранено.

У результаті авіаудару, зокрема, пошкоджено трубопровід, що зв'язує Сарір з нафтовим терміналом на березі Середземного моря.

6 квітня лівійські заколотники повідомили, що атаки урядових військ призвели до припинення виробництва нафти на полях Сарір і Місла. "Нафта з цих родовищ надходить у порт Тобрук, - сказав він. - Сьогодні було зупинено її закачування", передає "Інтерфакс".

За даними телеканалу "Аль-Джазіра", 6 квітня з порту Тобрук вийшов танкер з першою партією нафти, що експортується лівійськими повстанцями. Хто є покупцем відвантаженої нафти, не повідомлялося.

Раніше Катар обіцяв допомогти лівійським повстанцям налагодити продаж нафти на світовому ринку. Лівійська національна нафтова корпорація, контрольована режимом Каддафі, обіцяє подати позов проти будь-якої юридичної чи фізичної особи, яка укладе контракт на постачання нафти з повстанцями.

Наприкінці лютого лівійська опозиція заявила про поновлення на сході країни експорту "чорного золота", припиненого через збройний конфлікт між прихильниками і противниками режиму Муаммара Каддафі. Однак через те, що район бойових дій розширився, початок експортних операцій довелося відкласти.

Лівія видобуває нафту з 1959 року і експортує її з 1961 року. Виторг від експорту нафти становить приблизно 95-97% всіх експортних надходжень і є основним джерелом державних резервів. Лівія - восьмий за обсягами виробник нафти серед країн-учасниць Організації країн-експортерів нафти. За даними ОПЕК, запаси нафти в Лівії в 2009 році становили 46,4 мільярда барелів, газу - 1,549 трильйона кубометрів.

У 2010 і 2009 роках у Лівії добували в середньому 1,56 мільйона барелів нафти на день. Основними імпортерами лівійської нафти були Італія, Німеччина, Іспанія, Франція, Китай, США. Менші обсяги імпортували також, зокрема, Австрія, Великобританія, Греція, Швейцарія.

Після початку в лютому збройного протистояння між прихильниками і супротивниками Муаммара Каддафі в Лівії серйозно постраждала нафтова інфраструктура, видобуток і експорт "чорного золота" майже повністю припинилися. Деякі об'єкти інфраструктури на сході Лівії перебувають тепер під контролем повстанців. Інші, наприклад порт Рас-ель-Ануф, де розташований один з найбільших в Лівії нафтоналивних терміналів, стали ареною запеклих сутичок.

1 квітня лівійські повстанці домовилися з Катаром про продаж нафти, на вторговані кошти вони мають намір купувати зброю і спорядження для боротьби з військами Каддафі.

Нагадаємо, 17 березня РБ ООН ухвалила резолюцію , яка передбачає можливість проведення іноземної військової операції для захисту населення Лівії від військ лідера країни Каддафі.

Військова операція почалася 19 березня, в ній беруть участь США, Великобританія, Франція і низка інших країн. 28 березня операцію очолило НАТО. 31 березня керівництво кампанією в Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО.
Категорія:Новини світ| Перегляд:617| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): обстріл, Обама, Лівія, Англія, несправедлива війна, нафтове родовище, ВПС, Каддафі
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.