Президент України Віктор Янукович підписав зміни до Закону "Про Регламент Верховної Ради", за якими парламентська коаліція формується як фракціями, так і окремими депутатами. Янукович підписав закон після зустрічі з лідерами парламентських фракцій.
Сьогодні під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій Янукович наголосив, що треба знайти політичну волю, щоб утворити більшість у Верховній Раді України.
"І українське суспільство, і наші партнери у світі чекають політичної стабільності в нашій державі. Тому я прошу вас визначитися", – сказав президент.
Також Янукович має намір звернутися до Конституційного суду щодо легітимності коаліції та уряду у разі індивідуального членства депутатів у більшості. Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента за результатами зустрічі Януковича з послами Великої вісімки та Європейського Союзу.
"Посли підкреслили важливість того, що президент вирішив звернутися до Конституційного суду з проханням якнайшвидше розглянути питання і оприлюднити висновок стосовно легітимності коаліції та уряду, які створюються в нових умовах", - сказано у повідомленні.
У свою чергу Янукович поінформував послів про хід процесу зі створення коаліції та уряду, а "також поділився думками про всі варіанти розвитку політичної ситуації в державі на найближчу і дальшу перспективу".
"Президент також вислухав оцінку подій в Україні з кута бачення послів. Зокрема, дипломати відзначили важливість того моменту, що президент зустрівся з ними до підписання ним закону про регламент Верховної Ради".
На зустрічі дипломати підкреслювали, що стабільність в Україні потрібна партнерам України. Президент зауважив, що стабільність надзвичайно важлива і для українського суспільства.
"Це головна передумова успішної реалізації змін і реформ. Тому так важливо швидко сформувати ефективну та професійну владу", - сказав він.
Посли наголосили, що міжнародне співтовариство готове співпрацювати з новим керівництвом України з тим, щоб досягти стабільності і реалізації реформ.
Говорячи про першочергові кроки, які будуть здійснені у внутрішній політиці, Янукович розповів дипломатам про ідею створення Центру Стратегічних Реформ, його завдання, повноваження та керівний склад.
"Все, що стосується демократизації та реформ, отримає якнайбільшу підтримку країн Великої вісімки та Європейського Союзу – таким було резюме дипломатів. Зустріч проходила в атмосфері порозуміння і доброзичливості", - сказано у повідомленні.
Правозахисники просять Януковича ветувати зміни до Регламенту ВР щодо принципів формування коаліції
Представники правозахисних організацій України просять Президента України Януковича скористатись своїм конституційним правом та застосувати вето до запропонованих депутатами змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України". Про це йдеться у колективному зверненні українських експертів із дотримання прав людини до Януковича, передає УНІАН.
Зміни до законодавства, про які йде мова, на думку авторів звернення, очевидно порушують Конституцію України, і Президенту не варто підписувати такий закон. "Таким чином, поставивши свій підпис, новий Президент надасть суспільству однозначний сигнал про те, що практика порушень Конституції та законодавства владою буде продовжуватись, незважаючи на зміну влади", - сказано у листі.
Звертання підписали представники Харківської правозахисної групи, Правозахисного центру "Поступ", ХМГО "Центр соціального партнерства", ГПО "Справедливість" та інших організацій.
Тим часом професор права Віктор Мусіяка вважає, що президент України Янукович в разі підписання Закону "Про внесення змін до ст. 61 Закону "Про Регламент Верховної Ради України" має пояснити народу такий крок.
"Президенту не можна підписувати з політичної точки зору просто так закон, не звернувшись до народу і не пояснивши свою поведінку", - сказав Мусіяка. Експерт зазначив, що президент ще не порушував Конституцію України.
"Він має піти на крок, який формально буде підтвердженням того, що він розуміє, що робить. Він має пояснити, що цю дилему він вирішує, або формально піти на те, що вимагає Конституція, - іти на вибори. І пояснити, в яких умовах ми будемо це робити", - зазначив Мусіяка.
За його словами, сьогоднішня політична ситуація ускладнюється фактичною відсутністю уряду та державного бюджету. Також, на думку експерта, прийняті зміни до Регламенту Верховної Ради, згідно з якими парламентська коаліція може формуватися на основі індивідуального членства народних депутатів, суперечать нормам Конституції.
Раніше повідомлялось, що парламентську коаліцію може бути створено до кінця цього тижня. Про це заявив депутат від Партії регіонів Олександр Стоян.
"Я думаю, що коаліція буде до кінця тижня", - зазначив він.
"Треба ще президенту підписати цей закон (про внесення змін до регламенту, які дозволяють формувати коаліцію з окремих депутатів), опублікувати його в" Голосі України ", зробити персональні підписи членів коаліції", - сказав "регіонал".
Зазначимо також, що 9 березня парламент ухвалив зміни до закону про Регламент ВР, які передбачають переформування парламентської більшості шляхом коаліції фракцій, а також за рахунок членства у коаліції окремих депутатів ВР інших політичних сил, що не увійшли в коаліцію фракцій.