Україна незадоволена рівнем співпраці з Європейським енергетичним співтовариством. Про це заявив президент Віктор Янукович на спільній прес-конференції з президентом Литви Далею Грибаускайте у Вільнюсі, передає "Інтерфакс-Україна".
"Україна, як член Енергетичного співтовариства, виконує всі зобов'язання перед ЄС. Крім того, ми намагаємося дуже оперативно реагувати на прийняті якісь рішення чи рекомендації. Але ми незадоволені рівнем співпраці з Енергетичним співтовариством", - сказав Янукович.
Зокрема, президент зазначив, що за всі три роки перебування в цьому співтоваристві Україна не мала жодної підтримки в питаннях газових відносин з Росією.
"Перш за все, за всі ці три роки ми не отримали ніякої підтримки, навіть співчуття, в питаннях газових відносин, у які потрапила, я сказав би, форс-мажорні обставини, в які потрапила Україна. Ми цього не відчули", - підкреслив він.
Крім того, за словами Януковича, Україна не знає, чи підписувалися деякі окремі документи за погодженням з Енергетичним співтовариством, чи без погодження, "які стосувалися, наприклад, будівництва "Південного потоку".
"Вони прямо впливають на інтереси України, і наша точка зору не була врахована і ми навіть не отримали жодних відповідей на ті запитання, які ми ставили", - сказав Янукович.
Янукович уточнив, що Україна зверталася в Європейське енергетичне співтовариство з приводу ситуації з виставленим "Газпромом" рахунком на 7 млрд дол за невідібраний в 2012 році газ, однак відповіді не отримала.
"Коли нам Росія виставила рахунок на 7 млрд доларів - це штрафні санкції, ми сподівалися, що ми також отримаємо коментарі з цього приводу з боку енергетичного співтовариства, яка їхня думка", - сказав він.
За його словами, для України було важливо почути думки щодо "того діалогу, який ми ведемо сьогодні з Росією".
"Ми вже неодноразово писали листи з цих питань до Європейського енергетичного співтовариства. Жодного разу ми не отримали жодної відповіді на ці питання. Ми вважаємо, що це проблема", - зазначив Янукович.
Нагадаємо, у лютому 2012 року Україна оскаржила будівництво "Південного потоку" в Енергетичному співтоваристві.
У грудні 2011 року президент Янукович заявляв, що країни, які підписали Енергетичну хартію, порушують умови угоди щодо України.
"Ми прийняли ці умови, які передбачені цим співтовариством, проте з боку Енергетичного співтовариства ці умови порушуються. Порушуються інтереси України", - сказав тоді Янукович.