Глава Ради Нацбанку Петро Порошенко пропонує подолати інфляцію шляхом підвищення рівня продуктивності праці в сільському господарстві. Про це він сказав сьогодні, 4 квітня, в ефірі вінницького телеканалу, передає УНІАН.
Порошенко пояснив, що зростання цін на продовольчі товари відбувається тому, що в країнах, які розвиваються, насамперед у Китаї та Індії, де проживає понад 2,5 мільярда населення, різко зріс рівень життя.
"І сім'я, яка раніше жила "на миску рису", сьогодні вже має можливість споживати і хліб, і м'ясо, й інші продукти, тому і світові ціни на продукти тваринництва, на хліб, на цукор різко зросли", - зазначив він.
"І врегулювати ситуацію на нашому внутрішньому українському ринку шляхом заборони неможливо, це призведе лише до одного - ці продукти зникнуть з полиць магазинів. Ми вже бачили, що відбувалося в окремих регіонах з хлібом, з гречкою, зараз уже вівсянкою", - сказав Порошенко.
Він нагадав, що ціна визначається співвідношенням попиту і пропозиції. "Попит у нас стабільний, пропозицію ми можемо різко наростити шляхом підняття інтенсифікації праці, рівня продуктивності праці в сільському господарстві", - вважає Порошенко.
Він переконаний, що за умови вмілого господарювання Україна могла б виробляти втричі більше продуктів, що привело б до зниження цін на цю продукцію.
Причину зростання цін на продовольство в Україні Порошенко також бачить у корупції й адміністративному навантаженні на виробника.
"Якби в Україні сьогодні не було корупції, якби не було такого величезного адміністративного навантаження на виробника, який створює робочі місця, який платить до бюджету, який забезпечує продуктами виробництва власну державу, - я переконаний, що ситуація з інфляцією була б набагато кращою", - сказав Порошенко.
Слід зазначити, що прем'єр-міністр Микола Азаров вбачає причину низького рівня життя в Україні у низькій продуктивності праці українців. "Корінь наших проблем, якщо говорити по суті, - в тому, що продуктивність праці в Україні в 4-5 разів нижча, ніж у розвинених країнах Європи", - сказав він.
"Ми витрачаємо на виробництво одиниці продукції втричі більше енергії, наші заводи і сільгосппідприємства технологічно відсталі, а у багатьох випадках - і фізично зношені", - додав прем'єр.
"Говорити в таких умовах, що ми можемо жити, як у Європі, не доклавши надзвичайних зусиль для модернізації економіки, а також правової системи і соціальної сфери - це означає цинічно обманювати людей, позбавляти їх реальної перспективи", - наголосив Азаров.
Як повідомлялося, інфляція в Україні в лютому знизилася до 0,9% порівняно з 1% у січні, повідомила Державна служба статистики 5 березня. За її даними, з початку року інфляція становила 1,9%. У річному вимірюванні (порівняно з аналогічним місяцем минулого року) інфляція за підсумками лютого сповільнилася до 7,7% порівняно з 8,2% за підсумками січня.
За даними Держкомстату, на споживчому ринку в лютому ціни на харчові продукти і безалкогольні напої зросли на 0,3%.
"Найбільше (на 5,1-3,3%) подорожчали овочі та фрукти. На 2,9% -1,2% зросли ціни на продукти переробки зернових, рис, маргарин, олію, хліб, яловичину. Водночас істотно (на 13,8% і 8,3%) подешевшали яйця і м'ясо птиці, на 3,5-0,1% знизилися ціни на свинину, молоко, сири, масло, кисломолочну продукцію", - наголошується в повідомленні.
Алкогольні напої та тютюнові вироби у країні подорожчали на 0,9%, що здебільшого зумовлено подорожчанням алкогольних напоїв на 1,6%.
Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 4,6%, зокрема плата за гарячу воду та опалення - на 7,4%, тарифи на електроенергію на 6,8%. Крім того, на 6,2%-4,4% збільшилася плата за квартиру, водопостачання і каналізацію.
Щодо охорони здоров'я, у повідомленні наголошується, що зростання цін на 0,7% зумовлене, у першу чергу, подорожчанням амбулаторних послуг на 1,0% та фармацевтичної продукції на 0,7%.
За даними Держкомстату, підвищення цін на транспорт загалом на 2,4% відбулося переважно за рахунок подорожчання палива та мастил на 4,3%. Крім того, на 1,8% зросла вартість перевезень пасажирським автодорожнім транспортом.