З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини Україна » Ядерні матеріали Росії та Словаччини будуть перевозити через Україну залізницею
Ядерні матеріали Росії та Словаччини будуть перевозити через Україну залізницею
Транзитне перевезення ядерних матеріалів, згідно з тристороннім договором України, Росії і Словаччини, планується здійснювати залізничним транспортом.
Про це йдеться в угоді між Кабінетом міністрів України, урядом Російської Федерації та урядом Словацької Республіки про перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією і Словацькою Республікою через територію України, яку було підписано 21 жовтня 2010 року в м. Братиславі.
Уряд України передав угоду на ратифікацію до Верховної Ради і її текст оприлюднено на сайті парламенту. "Перевезення спеціальних вантажів здійснюється залізничним транспортом, у прямому сполученні без перевантаження, територіями Російської Федерації, Словацької Республіки і України", - зазначається в угоді.
Причому транзит буде здійснюватись як з Росії до Словаччини, так і зі Словаччини до Росії. Обов’язковою умовою для здійснення перевезень спеціальних вантажів у рамках цієї угоди є наявність контрактів, що укладаються між відповідними юридичними особами Російської Федерації і Словацької Республіки.
Угодою передбачається, що відпрацьоване ядерне паливо підлягає охороні озброєною вартою (охороною) протягом усього шляху проходження. Забезпечення охорони свіжого ядерного палива та інших спеціальних вантажів регламентується законодавством держав-сторін.
Пунктами зміни варт (охорони) та передачі відповідальності за охорону транспорту зі спеціальними вантажами є українські залізничні станції Чоп, Хутір Михайлівський і Куп’янськ-Сортувальний.
Відповідальність за ядерну шкоду у порядку, передбаченому Віденською конвенцією про цивільну відповідальність за ядерну шкоду від 21 травня 1963 року, покладається:
- при перевезенні спеціальних вантажів з території Російської Федерації на територію Словацької Республіки - на російського оператора до моменту передачі спеціальних вантажів словацькому оператору, на словацького оператора з моменту прийняття спеціальних вантажів від російського оператора в пункті, вказаному в контракті;
- при перевезенні спеціальних вантажів із території Словацької Республіки на територію Російської Федерації - на словацького оператора до моменту передачі спеціальних вантажів російському оператору, на російського оператора з моменту прийняття спеціальних вантажів від словацького оператора в пункті, вказаному в контракті.
Російська сторона або словацька сторона (залежно від того, на оператора держави якої сторони покладається відповідальність за ядерну шкоду) гарантує відшкодування своїм оператором витрат, пов'язаних з ліквідацією наслідків ядерного інциденту.
Вказані витрати відшкодовуються в місячний термін з дати визнання Російською стороною або словацькою стороною фінансових вимог сторони, на території держави якої сталася аварія, якщо сторони не домовляться про інше.
У випадку ратифікації угоди її строк дії становитиме 10 років. У подальшому її дія автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не повідомить дипломатичними каналами депозитарію не менше ніж за 12 місяців до завершення чергового періоду дії угоди, про свій намір припинити її дію.
Нагадаємо, що 21 жовтня Росія, Україна й Словаччина підписали міжурядову угоду про перевезення ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною територією України. Угода розрахована на тривалу перспективу з огляду на наявні довгострокові контракти між російськими й словацькими компаніями.
У той же час нагадаємо, що Україна вивезла зі своєї території значну частину високозбагаченого урану в рамках домовленостей зі США. Зокрема, 30 грудня 2010 року, спеціальним рейсом з Харкова до Москви було доставлено вантаж високозбагаченого урану з Харківського фізико-технічного інституту.
Цим кроком Україна виконала свої зобов'язання, взяті Януковичем у рамках домовленостей з президентом США Бараком Обамою про те, що до кінця 2010 року наша країна вивезе зі своєї території значну частину високозбагаченого урану. Також було оголошено, що Україна готова позбутися високозбагаченого урану до 2012 року.