З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Економіка » Ірак хоче закупити на Хмельниччині квашених огірків у необмеженій кількості
Ірак хоче закупити на Хмельниччині квашених огірків у необмеженій кількості
Заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації з фінансово-економічних питань та інвестиційної політики Леонід Гураль повідомив, що Ірак хоче закупити у Хмельницькій області квашених огірків у необмеженій кількості. Про це Гураль повідомив сьогодні під час прямої телефонної лінії.
"Азійська країна вийшла з пропозиціями до нас щодо закупівлі квашених огірків у необмеженій кількості. В Іраку півлітрова банка цього продукту коштує 5 доларів. І вони готові зараз провести розрахунки", - сказав чиновник, передає УНІАН.
Водночас Гураль висловив занепокоєння, що Хмельницька область втратила можливість виробництва квашених огірків.
"На жаль, ми втратили цю переробку, яка є найпростішою. Хоча паралельно зараз ведемо переговори про відновлення виробництва квашених огірків на базі Дунаєвецького консервного заводу. Туди треба вкласти чималі інвестиції, щоб зробити спеціальні ями для закваски", - розповів він.
Раніше голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха на засіданні колегії ОДА повідомив, що Кувейт хоче закуповувати продукти харчування у Хмельницькій області.
"Кувейт зацікався можливостям Хмельницької області як експортера продуктів харчування. Адже ця країна страждає на нестачу товарів і готова сьогодні розглянути наші пропозиції", - сказав він.
Зазначимо, що світові ціни на продовольство у лютому 2011 року досягли історичного максимуму унаслідок підвищення вартості молочних продуктів, зерна і м'яса, свідчить індекс, розрахований Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства (FAO).
Підвищення цін на харчові продукти стало однією з причин масових акцій протесту, які призвели до повалення урядів Тунісу і Єгипту. Одним з основних чинників, що спровокували продовольчу інфляцію, стала засуха в Росії, що змусила країну ввести ембарго на експорт зернових.
Водночас, восени експерти очікують нове подорожчання харчових продуктів. Зокрема подорожчання торкнеться овочів, цукру, хліба та м'яса. За словами аналітика Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя, в серпні зростання буде невеликим - 0,1-0,2%, через подорожчання газу. "А ось з вересня потрібно чекати різкого прискорення зростання цін - до 2%. Його дасть зерно, а значить, подорожчають хліб і м'ясо, адже тварин і птахів годують зерном", - сказав експерт.