Американський екстремал Аарон Фотерінгем першим в історії виконав на трампліні подвійне сальто назад не на велосипеді або на скейтборді, а на власному інвалідному візку.
18-річний хлопець не може ходити через хворобу хребта, проте він відмовляється називати себе інвалідом і щосили займається спортом, розповідає The Daily Mail.
Після декількох місяців практики і низки невдалих спроб, які регулярно закінчувалися хворобливими падіннями і призвели до поломки одного інвалідного візка, 26 серпня 2010 року Аарон все ж таки здійснив задумане, повідомляє NEWSru.com.
"Я такий щасливий, що нарешті зробив це", - ділиться юнак, відомий у колі екстремалів під ім'ям Wheelz ("Колеса").
Аарон все дитинство проводив у парку для скейтбордів у рідному Лас-Вегасі.
"Я вчився всім тим же прийомам і трюкам, що й мої друзі, але у візку, - розповідає він. - З часом я полюбив свій візок, тому що з ним я неначе весь час зі скейтом".
Просте сальто в інвалідному кріслі Аарон виконав ще в 2006 році, коли йому було 14 років. Відтоді він намагався перевершити свій рекорд.
"Я намагався дуже багато раз, але весь час падав - на голову, на шию, на спину і плечі. Кожне падіння було достатньо болючим. Я вкритий синяками, пошкодив зап'ястя, але мені насправді байдуже".
Мати екстремала, 51-річна місіс Фотерінгем, зізнається, що переживає за сина: "Я дуже пишаюся ним, але мені важко дивитися на те, як він падає".
Зазначимо, що Аарону став би у пригоді спеціальний костюм, який допоможе інвалідам знову ходити. Механічні "штани" і спеціальний рюкзак за спиною допомагають людям, паралізованим нижче пояса, робити те, що раніше вважалося за неможливе, - стояти, ходити і підніматися по сходах. Апарат Rewalk складається з пристрою, що одягається на спину, та шин, які кріпляться до ніг.
На руку людини одягається браслет, який є пультом дистанційного керування. За його допомогою можна обирати, що потрібно робити, - стояти, йти, підніматися вгору або сходити вниз.
Коли людина трохи нахиляється вперед, це є сигналом для всього механізму для початку руху. Під час руху людина опирається на милиці, при цьому керуючи всім механізмом шляхом зміни центру ваги і рухами верхньої частини тіла.
Rewalk зараз проходить клінічні випробування в одному з медичних центрів Тель-Авіва.