З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Україна » І рибки може стати значно менше... бо оселедця в нас немає

І рибки може стати значно менше... бо оселедця в нас немає

фото І рибки може стати значно менше... бо оселедця в нас немає
Держкомітет ветеринарної медицини може заборонити імпорт риби і рибної продукції з низки країн, заявив голова комітету Іван Бісюк. Як стало відомо, мова йде про Китай та В'єтнам. У партіях замороженої риби і сушених кальмарів, поставлених з цих країн, були виявлені стронцій, антибіотики і бактерії, що викликають харчові отруєння. Зараз на частку цих країн припадає близько 12% обсягу ринку - продукція здобула популярність завдяки своїй дешевизні, кажуть учасники ринку, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Як заявив вчора, 3 серпня, голова Держкомітету ветмедицини Іван Бісюк, в НДІ лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи виявили в зразках партій замороженої риби з кількох країн шкідливі речовини: стронцій (його радіоактивні ізотопи викликають лейкемію і злоякісні пухлини), антибіотик хлорамфеникол і лістерію (бактерія, що спричиняє харчові отруєння).

"Ми надіслали листи посольствам цих країн. Чекаємо на приїзд їхніх фахівців, щоб спільно з ними досліджувати зразки в незалежних лабораторіях", - розповів Бісюк. Після цього, за його словами, може бути ухвалене рішення про заборону постачань риби з цих країн. "Ми не дозволимо, щоб до нас надходила сировина, яка за своїми параметрами безпеки є шкідливою для здоров'я", - заявив Бісюк. Назвати країни і компанії, що імпортували неякісну продукцію, чиновник відмовився.

Джерело в Держкомітеті ветмедицини стверджує, що йдеться про постачання з В'єтнаму і Китаю - в багатьох партіях замороженої риби, сушених кілець кальмарів і рибних закусок були виявлені шкідливі речовини. Партії неякісної риби були заборонені до реалізації в Україні, власники вантажів не отримали дозволу їх розмитнити, підкреслив співрозмовник. Втім, за його словами, не можна бути на сто відсотків упевненими, що вся риба утилізована і частина її не потрапила на український ринок: "Це бізнес, і подібний варіант розвитку подій не виключений".

За даними учасників ринку, щороку з Китаю і В'єтнаму до України імпортується до 100 тис т риби і морепродуктів - це близько 12% обсягу ринку, який оцінюється приблизно в 800 тис т на суму 1 млрд дол. З Китаю переважно завозять філе минтая, путассу, хека, сушені кільця кальмарів, крабові палички, з В'єтнаму - філе пангасіуса, тунець і креветки.

Вартість риби в Китаї і В'єтнамі значно нижча, ніж в інших країнах, пояснюють учасники ринку. "Заборона на ввезення з цих країн може призвести до зростання цін на рибу і рибну продукцію. Для порівняння: якщо імпортувати минтай з Росії, його вартість буде на 30-40% вища, ніж якщо постачати його з Китаю", - розповів топ-менеджер одного з найбільших імпортерів риби, що побажав залишитися неназваним.

Саме низька вартість китайської і в'єтнамської рибної продукції стала причиною зростання обсягів її ввезення, що почалося наприкінці минулого року, погоджуються в Українській аграрній конфедерації, - попит на дешеву рибу зріс через зниження купівельної здатності населення.

Слід зазначити, що імпортерів рибної продукції і засобів захисту рослин можуть зобов'язати платити новий збір, що становить 10% від бази оподаткування. Мінагрополітики опублікувало законопроект президента Віктора Януковича, в якому він запропонував таким чином залучити кошти для виплати дотацій виробникам м'яса та риби. Запровадження збору призведе до подорожчання рибної і рослинницької продукції, впевнені учасники ринку.

Запровадження збору призведе до підвищення вартості імпортної риби і рибопродуктів, на частку яких припадає близько 70% всього ринку, говорить президент компанії "Скандинавія" Олена Якименко: "Підвищення цін на 10%, яке може статися через запровадження збору, призведе до падіння продажів. Унаслідок кризи імпорт нинішнього року вже скоротився на 25% в натуральному вираженні". Причому компенсувати падіння імпорту внутрішнім виробництвом не вдасться, упевнений радник міністра економіки Аркадій Філімонов: "Традиційно в країні споживаються океанічні сорти риби. Наприклад, близько 20% обсягу імпорту припадає на оселедця, якого в Україні немає".
Категорія:Новини Україна| Перегляд:700| Додав:Admin |Рейтинг:0.0/0

Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2024 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2024 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.