З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Франківська облрада прийняла «хлібне» рішення на 6 млн грн
37 сесія Івано-Франківської обласної ради схвалила рішення «Про заставу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», яке дозволить державному підприємству «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» відкрити кредитну лінію на суму 6 млн грн для закупівлі продовольчого зерна. Термін погашення кредиту – до 30 березня 2011 року. Про це 17 березня ЗІКу повідомили у прес-службі голови облради.
Цим рішенням обласної ради дано згоду на заставу будівлі на вул. Степана Бандери,77 в місті Івано-Франківську, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Василя Бруса уповноважено на укладання договорів застави та пов’язаних з ними угод.
Відповідно до згаданого рішення, умовою укладання договору застави є підписання тристоронньої угоди між головним управлінням агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, банківською установою та позичальником, якою встановлюється, що покупець зерна забезпечує його переробку в борошно і реалізує хлібопекарським і торговельним підприємствам та бюджетним установам області,»невідкладно спрямовуючи отримані кошти на погашення кредиту».
Підставою для прийняття цього рішення стало те, що, як зазначив директор підприємства Іван Красовський, в серпні 2008 року обласна рада своїм рішенням №625 визначила заставу для відкриття кредитної лінії на суму 6 млн грн. Фактично місцевий комбінат хлібопродуктів використав кошти на суму 2 млн грн; за цей період скуплено 3500 т зерна «за порівняно низькими цінами», що дало можливість здешевити вартість борошна, а, відповідно, і вартість хлібобулочних виробів для населення регіону. Зокрема, відпускна ціна на борошно на цьому хлібопідприємстві становить (в безтарному виді) 2000 грн за 1 т вищого ґатунку і першого – 1820 грн.
Рівень рентабельності і виробництва борошна становив лише 0,2%, внаслідок цього ціни на хліб масових сортів «залишаються стабільними». На післясесійній оперативній нараді у голови обласної ради Ігоря Олійника заступник голови Остап Дзеса з приводу прийняття згаданого рішення зазначив: «Це обґрунтоване рішення обласної ради дасть можливість формувати регіональні ресурси зерна на 2010 рік». «Бажано, щоб коефіцієнтом корисної дії від таких рішень стали дійсно стабільні ціни на українське борошно і неподорожчання, а здешевлення хліба».