З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся
info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua
Головна » Новини світ » Далай-лама офіційно повідомив тибетський парламент про намір скласти свої повноваження
Далай-лама офіційно повідомив тибетський парламент про намір скласти свої повноваження
У понеділок, 14 березня, Далай-лама офіційно повідомив депутатам тибетського парламенту у вигнанні про готовність передати всі повноваження обраному тибетцями політичному лідерові Калон Тріпу.
10 березня Далай-лама заявив про намір відмовитися від політичної діяльності. Влада КНР не повірила Далай-ламі, охарактеризувавши його наміри як спробу ввести в оману світову спільноту. Пекін назвав Далай-ламу політичною фігурою, що підбурює до розколу Китаю, а не релігійним лідером, яким він себе називає, а його діяльність – незаконною.
Виступаючи в тибетському парламенті у вигнанні, Далай-лама нагадав, що в 2001 році в Індії був обраний перший політичний лідер тибетців Калон Тріпа, який виконує адміністративні функції. На Далай-ламу в даний час покладені в основному церемоніальні функції - затвердження кандидатур міністрів, візування різних паперів та інше.
"Для того, щоб завершити процес демократизації, прийшов час передати мої формальні повноваження обраному лідеру", - сказав він.
Далай-лама раніше не раз говорив про наступника, зокрема, не виключав, що ним зможе стати жінка. Він наголосив, що його рішення не продиктоване прагненням зняти з себе відповідальність або зневірою.
Тибет був включений до складу Піднебесної в XIII столітті, проте в його історії були тривалі періоди незалежності. Незабаром після утворення КНР в 1949 році Пекін і Лхаса підписали "Угоду про мирне звільнення Тибету", згідно з якою регіон увійшов до складу Китаю на правах автономного району.
Нобелівський лауреат Далай-лама втік з Тибету в 1959 році після приєднання району до складу КНР. Разом зі своїми прихильниками він живе в індійському місті Дхармсала, де діє уряд Тибету у вигнанні.
Далай-лама багато їздить різними країнами, закликаючи підтримати боротьбу за збереження культурної спадщини Тибету. Китайська влада звинувачує його в прагненні добитися відділення Тибету від КНР, Далай-лама ці звинувачення відкидає.
У березні 2008 року в Тибеті відбулися масові безлади. Вони почалися в місті Лхаса після розгону владою демонстрації, присвяченої 49-й річниці повстання, що завершилося вигнанням Далай-лами. Тоді загинули, щонайменше, 19 осіб.
Тибет вважає, що їхній край споконвіку був незалежним. Китайська влада вважає землі своїми; вони розділили територію Тибету на автономний район Тибету і декілька автономних округів і повітів у сусідніх провінціях. Більшість китайців вважає, що у тибетців і так дуже багато свобод.