Провести у вівторок спеціальне засідання Верховної Ради для обговорення ситуації щодо скасування політреформи вимагає фракція БЮТ, передає "Українська правда".
Таку заяву зробив на Погоджувальній раді у понеділок член фракції БЮТ Андрій Кожем'якін.
За його словами, фракція БЮТ не визнає відповідного рішення Конституційного суду від 1 жовтня.
"1 жовтня цього року в Україні стався конституційний заколот під тиском однієї політичної сили", - сказав Кожем'якін.
За його словами, спеціального засідання вимагають 14 опозиційних партій, і на це засідання мають бути запрошені президент, прем'єр-міністр, голова КС та представник Венеціанської комісії.
Кожем'якін сказав, що Венеціанська комісія вже зауважила, що Конституційний суд України перевищив свої повноваження, скасувавши політичну реформу.
"Практично 6 років життя визнані в Україні недійсними", - заявив "бютівець".
У свою чергу, голова Верховної Ради Володимир Литвин порекомендував опозиціонерам зареєструвати відповідний проект постанови.
Водночас спікер непрямим чином підтримав пропозицію меншості.
"Певний резон є, що нам треба було б якось з'ясувати обставини, як далі ми будемо співпрацювати по лінії президент - уряд - Верховна Рада. Можливо, треба провести спільне засідання Кабінету міністрів, керівників фракцій і голів комітетів, за участю президента України - і в конструктивному річищі проговорити, що ми далі будемо робити", - сказав він.
Опозиція хоче крові Конституційного суду
Опозиційні партії вимагають звільнення Конституційного суду у повному складі, розповів віце-спікер Микола Томенко, коментуючи деталі підписаної опозиціонерами спільної заяви.
За його словами, "цей КС серйозно вляпався в історію і тому має бути звільнений всім складом".
"Давайте оберемо хоча б один Конституційний суд, який би захищав Конституцію", - зазначив Томенко.
Крім того, за словами віце-спікера, опозиційні партії домовилися координувати між собою усі дії на місцевих виборах, а також у стінах парламенту.
Відповідний документ, за словами Томенка, підписали 10 парламентських та позапарламентських опозиційних партій, і до них планують приєднатися ще 5.
Опозиція зареєструвала проект про вибори до Ради навесні
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про проведення чергових виборів до Верховної Ради 27 березня 2011 року.
Автором проекту є лідер "Фронту змін", депутат Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба партії.
У проекті зазначається, що така необхідність обумовлена рішенням Конституційного суду від 30 вересня 2010 року, який відновив дію Конституції 1996 року.
Також у документі зазначено, що згідно з Конституцією-1996, чергові вибори до парламенту відбуваються останньої неділі березня четвертого року повноважень Верховної Ради.
Закон "Про вибори народних депутатів України" закріплює, що виборчий процес народних депутатів розпочинається за 120 до дня виборів, а ЦВК оголошує про його початок не пізніше ніж за 125 днів до дня виборів.
"Враховуючи те, що останні парламентські вибори відбулися 30 вересня 2007 року, чергові вибори Верховної Ради мають відбутися 27 березня 2011 року", - сказано у проекті.
У свою чергу "бютівець" Андрій Шевченко у своєму Твітері написав, що законопроект про вибори у 2011 році є спільною позицією наради опозиційних партій.