Прем'єр-міністр України Микола Азаров заперечує зростання цін на борошно. "Навіть зараз, враховуючи те, що Україна має у своєму розпорядженні достатні запаси зерна, і то вдалося спровокувати так званий сплеск цін на борошно, якого, звичайно, немає. Реально ціна стабільна на борошно скрізь, і скрізь борошно є", - сказав Азаров сьогодні, 22 лютого, під час зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації, передають "Українські новини".
При цьому прем'єр зазначив, що, на жаль, населення ще ментально перебуває в тих роках, коли був дефіцит, і тому уряд, ухвалюючи свої рішення, повинен постійно перестраховуватися.
У зв'язку з цим він назвав правильним рішення, ухвалене свого часу Кабінетом міністрів, про квотування експорту зернових.
Раніше Українська аграрна конфедерація висловила думку, що проблеми, які виникли останнім часом з реалізацією борошна в роздрібній торгівлі, пов'язані з державним регулюванням цін на борошно.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі не бачить підстав для зростання цін і дефіциту борошна.
Міністерство аграрної політики і продовольства вважає можливим подальше незначне збільшення цін на борошно в роздрібній торгівлі, але не для виробництва хліба.
Слід зазначити, що раніше уряд України і виробники гречки, цукру та соняшникової олії підписали меморандуми про порозуміння, які передбачають продаж цієї продукції за зниженими цінами.
Глава уряду рівень передбачених документами цін не назвав, зазначивши, що в більшості торгових мереж вони вже знизилися.
Азаров також назвав абсурдною ситуацію, що склалася в низці супермаркетів, щодо обмеження продажу продукції в одні руки.
Він також підкреслив, що ні підвищення цін, ні обмеження продажів таких товарів, як крупи, цукор, соняшникової олії не мають під собою економічного обґрунтування, бо в країні достатньо запасів цієї продукції.
Азаров зажадав від Державної інспекції з цін, Державної податкової служби України, Антимонопольного комітету виконувати визначені чинним законодавством повноваження в плані захисту вітчизняного споживача від недобросовісних торговців.
Раніше повідомлялося, що виробники гречаної крупи стримують її продаж через заходи державних контролюючих органів, що робляться для недопущення зростання цін на неї, повідомляють експерти ринку. "Гречка в Україні є, але зважаючи на контроль, що посилився, за її продавцями останні вимушені торгувати нею напівлегально, нагнітаючи ажіотаж", - йдеться в повідомленні Української аграрної конфедерації (УАК).