З питань реклами, співпраці, розміщення статтей та анонсів звертайтеся info@kompik.if.ua
ПУБЛІКУЙ БЕЗКОШТОВНО!!!
Оголошення
Інформацію про фірму
(безреєстрації)
Анонси подій
Власні статті та новини
Зареєструйся або пиши на info@kompik.if.ua

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна | Реєстрація| Вхід
Головна » Новини Івано-Франківськ » Атака мурах

Атака мурах

фото Атака мурах
Тисячі гектарів необроблених земель Прикарпаття рясно вкрилися чудернацькими купинами, схожими на кротовиння. Нарости висотою подекуди й до півметра, які поширюються угіддями з неймовірною швидкістю, стали темою не лише приватних бесід, а й жвавих суперечок в інтернеті. Подейкують навіть, що ці купини - результат діяльності особливих мурашок, завезених ворожими закордонними спецслужбами для знищення родючих українських ґрунтів. Принаймні прикарпатських науковців така версія зацікавила.

Комахи-диверсанти?


Проїжджаючи повз занедбані угіддя, рясно вкриті дивними горбиками, люди навіть у громадському транспорті починали сперечатися: це мурахи чи кроти? Одразу зазначимо: рацію мають прихильники мурашиної версії. Втім, серед них, схоже, чимало параноїків, для яких нашестя мурашок на необроблені поля стало свідченням світової змови проти Української держави та її безцінних чорноземів, які в часи глобальної продовольчої кризи начебто можуть прогодувати півсвіту і поголовно зробити українців багатіями. Прихильники теорії змови припускають, що ці мурашки - своєрідні диверсанти, виведені в лабораторіях закордонних спецслужб, і угіддя, які вони захопили, вже не надаються для сільськогосподарського виробництва. Аби вивести шкідників, мовляв, доведеться застосувати таку хімію, що споживати вирощену на полях продукцію буде неможливо.

Здавалося б, із цих страхів можна лише посміятися. Втім, науковці не полінувалися перевірити і таку екзотичну версію.

Детально вивчити причини нашестя мурашок взявся доктор біологічних наук, завідувач кафедри біоекології Прикарпатського національного університету, директор Інституту гірського лісівництва Василь Парпан. За словами науковця, пояснення масового поширення мурашників наразі немає. "Мені теж сказали спочатку, що це мурахи не наші, що це мурахи - продуковані. Ми перевірили. Виявилося, що це не так", - зазначив науковець. Однак чому і як з'явилися рясні купини, він однозначно відповісти не може. "До прикладу, я бачу, з правого боку рясніють мурашники, а з лівого нема. Зате там росте борщівник Сосновського, який сам по собі є хімікатом. Тобто певні припущення є, але цю проблему потрібно ґрунтовно вивчити", - не поспішає з висновками професор.

Не бійтеся мурашок


Натомість прості пояснення явища є у чиновників від сільського господарства. Більше того, поширення мурашників додає службовцям оптимізму. "Це природний процес. Розмноження мурашок є показником екологічного оздоровлення земель", - заспокоїв в.о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин. За його словами, мурашники так швидко поширюються, бо угіддя роками відпочивають - не розорюються, навіть не обкошуються.

На сьогодні площа необробленої землі на Прикарпатті, за попередніми підрахунками, сягає 55 тис. га. З них приблизно 30 тис. га - це присадибні ділянки. "Коли відбувалася реформа, кожен селянин хотів взяти побільше землі, а зараз не може з нею впоратися - розмірковує Андріїшин. - Значна частина людей, які отримали ці паї, вже повмирала, а молодь не хоче працювати на землі. Шукає роботи в місті або виїжджає на заробітки за кордон".

Головний спеціаліст відділу рослинництва головного управління агропромислового розвитку ОДА Михайло Голубко додає, що селянам щороку важче обробляти землю: "Зараз виорати шість соток землі коштує 150 грн. До того ж, зросла вартість посівних матеріалів". За його словами, люди, які постійно працюють на полі, не мають проблем із мурашками на своїх ділянках. "Я вам скажу на прикладі свого саду. Я двічі на рік кошу траву... Там, де поля в обробітку, не знайдете жодної купини", - пояснює Голубко.

Агроном розповідає, що мурашники виводяться механічним способом. Для обробітку великої площі існує спеціальні техніка, яка зрізує мурашині купи. На маленьких ділянках розрівняти горбики можна і сапами. При цьому чиновники застерігають від застосування будь-якої хімії, адже мурашки виконують важливу функцію: вони знищують шкідливих комах та сприяють утворенню органічного шару ґрунту - гумусу.

Отже, надто перейматися поширенням мурашників не варто. Завдати клопотів ці "диверсанти" здатні хіба лінивим і бездарним господарям. Днями голови Івано-Франківських ОДА та обласної ради Михайло Вишиванюк і Олександр Сич підписали розпорядження про примусове вилучення земель у власників, які не обробляють своїх ділянок. Вже створюються комісії, які проведуть інвентаризацію необроблених угідь і підготують необхідні матеріали для вилучення їх на користь земель запасу місцевих рад. Мурашки таким комісіям якраз і стануть у пригоді, видавши бездарних власників землі з головою.
Категорія:Новини Івано-Франківськ| Перегляд:738| Додав:Rare_Fire |Рейтинг:0.0/0
Теги (Ключові слова): мурашники, проблема, необроблена, земля
Всього коментарів: 0
avatar
КОМПІК ІФ© 2008-2025 ICQ-372961945
E-mail:info[собачка]kompik.if.ua Яндекс.Метрика Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
© 2008-2025 КОМПІК ІФ-інформація,технології,мультимедіа,web. Інформаційно-довідковий портал Івано-Франківська. Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю інформаційно-довідкового порталу «КОМПІК ІФ» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на інформаційно-довідковий портал як джерело інформації – обов'язкове (www.kompik.if.ua). Адміністрація порталу не несе відповідальності за пости користувачів якщо ними не було дотримано встановлених Законом вимог.