МЗС Абхазії висловлює стурбованість "у зв'язку з черговими агресивними заявами президента Грузії Михайла Саакашвілі", зробленими ним 25 січня в прямому ефірі знову створеного каналу ПІК (Перший інформаційний кавказький).
У виступі президента Грузії, зокрема, був заклик до грузинського народу жити під девізом "наступний рік зустрічатимемо в Сухумі". До того ж президент Грузії відкрито заявив про те, що його країна зараз "у стані війни" і "завдяки кращій організованості" її виграє, передає ИТАР-ТАСС.
На думку МЗС Абхазії, "такого роду заяви є відкритим закликом до підготовки нової військової агресії проти Абхазії і Південної Осетії", мовиться в коментарі інформаційного відділу МЗС, поширеному в середу.
"Грузія також підтвердила, що її Збройні сили проводять посилену підготовку до нової великомасштабної військової провокації проти Абхазії".
"Реальна політика Грузії вкотре свідчить про те, що так звані мирні заяви президента Грузії, зроблені 23 листопада минулого року в Європарламенті, як і завжди, були лише спробою завуалювати незмінне прагнення його країни до продовження військових дій", - мовиться в документі.
"Особливо цинічно звучать звинувачення на адресу Росії в так званій окупації Абхазії і Південної Осетії на тлі нелюдяного теракту, який стався напередодні в Москві і який забрав десятки людських життів", - наголошує МЗС Абхазії. В зв'язку з цим зовнішньополітичне відомство країни закликає міжнародне співтовариство "дати адекватну оцінку заяві президента Грузії на тлі його зобов'язань про невідновлення військових дій".
У Південній Осетії стурбовані заявою Саакашвілі про те, що війна не закінчена
Стурбованість з приводу слів Саакашвілі висловили і в Міністерстві закордонних справ Південної Осетії.
"Ще недавно, виступаючи в Європарламенті, Саакашвілі заявляв про свої миролюбні наміри і про відмову від використання військової сили проти Південної Осетії і Абхазії. Зараз він заявляє, що війна не закінчена", - цитує в середу коментар МЗС Південної Осетії "Интерфакс".
У МЗС республіки вважають, що "недавня зустріч Саакашвілі з американськими сенаторами, які пообіцяли забезпечити Грузію оборонним озброєнням для того, щоб вона змогла захиститися від російських окупантів, також ніяк не в'яжеться з його заявою про те, що Грузія не почне використовувати силовий варіант розв'язання конфліктів".
У зовнішньополітичному відомстві Південної Осетії заявляють, що, залишаючи на совісті грузинського керівника образливий тон і випади на адресу Росії, вони звертають увагу на абсолютно необґрунтоване вживання вислову "окуповані Росією грузинські території".
"Республіка Південна Осетія є визнаною державою, і її територія жодною мірою не має розглядатися як "окупована грузинська територія".
Російський військовий контингент здійснює свою місію на території Південної Осетії на основі відповідних двосторонніх домовленостей і є гарантом невідновлення бойових дій з боку Грузії", - наголошується в коментарі МЗС.
Керівництву Грузії треба шукати не зовнішнього ворога, а зосередити зусилля на розв'язанні соціально-економічних проблем усередині країни, зазначається в документі.
"Наполегливе повторення президентом Грузії тези про "окуповані території", його погрози і образливий тон, по суті, відкидає можливість відновлення політичного діалогу з ним", - наголошується в коментарі МЗС Південної Осетії.
Довідка
8 серпня 2008 року Грузія, яка піддалася на провокаційні обстріли своєї території, взяла штурмом Цхінвалі - столицю самопроголошеної республіки Південна Осетія. У відповідь РФ ввела свої війська на територію Грузії, що спровокувало збройний конфлікт між цими країнами. Під час конфлікту російська авіація знищила майже всю систему ППО Грузії.
12 серпня 2008 року Росія заявила про завершення "операції з примушення Грузії до миру", а через десять днів оголосила, що повністю закінчила виведення військ. 26 серпня РФ визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії.
Захід засудив цей крок, як і засудив визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії, висловив солідарність з Грузією перед обличчям тиску з боку Росії і виявив готовність допомогти зміцнити її економічний і військовий потенціал.
У свою чергу керівництво РФ ухвалило рішення створити військові бази чисельністю по 3 700 осіб кожна в Абхазії й у Південній Осетії. Також розглядається питання про будівництво в Абхазії бази Військово-Морських сил для кораблів Чорноморського флоту РФ.
ЄС заявив, що розглядатиме будівництво цих баз як порушення Росією угоди з Грузією про припинення вогню, яку було підписано в 2008 році після російсько-грузинської війни.