Понад 300 тисяч доз індійської вакцини від кору й краснухи, які в 2008 році були передані в Україну Всесвітньою організацією охорони здоров'я, збирається знищити харківська обласна влада. Вакцина вже протермінована й не мала сертифіката якості.
"Нам не потрібні такі подарунки, у т.ч. від ВООЗ, сумнівної якості, які спричиняють сумнівні результати. Сьогодні в Харкові є присутнім радник з питань епідеміологічного нагляду європейського бюро ВООЗ Андрій Тулісов, і я вважаю за необхідне відверто висловити позицію обласної влади: доти, поки буде ця влада, ніяких експериментів, тобто застосування вакцин без сертифікації, без ліцензії, у Харківській області не буде! Може бути тільки один виняток: якщо сюди приїде представник ВООЗ, підставить свою руку під вакцинацію й покаже, що це нешкідливо", - заявив в.о. голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, пише SQ.
В.о. віце-губернатора також дав доручення Харківській обласній санітарно-епідеміологічній станції (облСЕС) розробити алгоритм утилізації вакцини.
"Нехай облСЕС в особі головного санлікаря Тетяни Колпакової дасть мені алгоритм знищення й скаже, скільки це буде коштувати. Якщо скажуть, що потрібно 500 тис грн, то подумайте, як обласна влада поставиться до цього наступного разу, коли їй дадуть вакцину? От вона, ціна "чесноти", - відзначив Шурма.
Тулісов заявив журналістам, що вакцина проти кори й краснухи, за висновком експертів ВООЗ, на момент ввозу була високоякісним препаратом, її використовували в 20 країнах.
При цьому представник ВООЗ погодився з тим, що термін придатності вакцини, яка перебуває в Харківській області, уже минув, і вона повинна бути утилізована.
Нагадаємо, що останнім часом в Україні спостерігалися випадки смерті дітей після вакцинації від кору й краснухи.
Зокрема, 13 травня 2008 року після щеплення несертифікованої вакциною від кору й краснухи помер учень 11 класу школи №10 із Краматорська (Донецька обл.). Згодом ще 18 людей, що пройшли вакцинацію, зі скаргами на погіршення здоров'я були госпіталізовані.
5 листопада в Києві були оприлюднені дані експертизи ВООЗ, згідно з якими смерть школяра із Краматорська не була пов'язана з вакцинацією проти кори й краснухи, і він помер у результаті септичного шоку, викликаного інфекційним захворюванням.
В 2009 році після щеплень від коклюшу, дифтерії й правця померли четверо маленьких дітей.
Після скандалів, викликаних смертю дітей від щеплень, висновки зробила ГПУ: існуючий порядок проведення вакцинації загрожує життю й здоров'ю малят.