У Лівії під час обстрілу снаряди потрапили в будівлю лікарні, де працюють медики з України, і в будинок, де вони мешкають. Про це журналістам "Інтеру" повідомили українці, які всі ці дні - під обстрілом - продовжують працювати неподалік лінії фронту і чекають на евакуацію.
- Ще 37 українців евакуювалися з Лівії російським літаком
Велика група українців перебуває зараз у лівійському місті Мізда.
"За десять кілометрів від нього - великий військовий склад, тому вже кілька днів цю місцевість "зачищає" авіація міжнародної коаліції. Українці кажуть: льотчики не щадять і цивільні об'єкти",- повідомляють журналісти каналу.
Під час обстрілу снаряд потрапив у будівлю лікарні - один пацієнт загинув, двоє - в реанімації. Після цього з повітря обстріляли сусідню будівлю, де живуть лікарі. Медики визнають, що вони дуже налякані.
Нагадаємо, що від середини лютого в Лівії триває народне повстання проти лідера країни Муаммара Каддафі, який керує державою понад 40 років. Лівія фактично розділилася на підконтрольний Каддафі Захід і Схід, який утримують озброєні сили повстанців.
17 березня РБ ООН ухвалила резолюцію, яка передбачає можливість проведення іноземної військової операції для захисту населення Лівії від військ лідера країни Каддафі. Військова операція розпочалась 19 березня, в ній беруть участь США, Великобританія, Франція та низка інших країн. 28 березня операцію очолило НАТО.
Ще 37 українців евакуювалися з Лівії російським літаком
Ще 37 громадян України було евакуйовано з Лівії 30 березня. Як повідомили УНІАН в посольстві України в Москві, з туніського острова Джерба громадян України 30 березня пізно ввечері разом із евакуйованими громадянами інших країн доставлено до Москви літаком МНС Росії.
У МЗС РФ, у свою чергу, зазначили, що відомство забезпечило евакуацію громадян РФ, України й інших країн СНД.
"30 березня в рамках евакуації російських громадян, які виявили бажання покинути Лівію, автоколоною Посольства Росії з Тріполі на туніську територію вивезено 107 осіб, включаючи 48 росіян і 59 громадян Бєларусі, Таджикистану, Узбекистану, України та Болгарії", - наголошується в повідомленні департаменту інформації та друку МЗС РФ.
Також, за повідомленням МЗС РФ, гуманітарну операцію забезпечують Посольства Росії у Тріполі та Тунісі. У той же час, у МЗС Росії заявили, що в координації з дипломатичними каналами зі столицями країн, які здійснюють військову операцію в Лівії, вдалося забезпечити всі необхідні заходи задля безпечного і безперешкодного проходження колони лівійською територією.
Зазначимо, як нещодавно повідомили в МЗС України, українці не поспішають масово залишати Лівію. За інформацією відомства, за станом на 26 березня Лівію погодилися покинути близько 150 громадян України.
Водночас 26 березня увечері планувалося прибуття українського десантного корабля "Костянтин Ольшанський" до лівійського узбережжя. Корабель повинен забрати українців, які хочуть повернутися на Батьківщину. Великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" з підрозділом морської піхоти зі штатною зброєю для евакуації українських громадян відправило до Лівії Міністерство оборони України. Корабель готовий прийняти на борт від 500 до 600 осіб.
Та наразі "Костянтин Ольшанський" не може підійти до лівійських берегів. Затримка пов'язана із безпекою судна - на суші точаться запеклі бої. У той же час 35 українців, які звернулися з проханням про термінову евакуацію з Лівії, вирішили не чекати на корабель "Костянтин Ольшанський" і евакуюватися на батьківщину через Туніс.
За словами дипломатів, офіційно в Лівії перебуває більш ніж 500 громадян України. Але насправді ця цифра може бути удвічі більша.
Раніше до рішення закрити повітряний простір над Лівією уряд України відправив кілька літаків для евакуації українців. Один привіз 152 особи, ще один - усього близько 50, до того ж у Лівії на момент початку сутичок було більш як 3000 українців. Близько двох тисяч дісталися до батьківщини на кораблях ЄС, США, Росії, на літаках рятувальників і купуючи квитки на рейси за свої гроші.